Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Uchwała Rady Krajowej w sprawie Zjednoczonej Lewicy

dodano 2015-08-08 15:29 w kategorii: Informacje

Lewica idzie do wyborów, aby przywrócić obywatelom państwo. Naszym celem jest powstrzymanie prawicowego marszu do władzy - głosi uchwała podjęta w sobotę przez członków Rady Krajowej SLD.

Oto pełna treść uchwały:

Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej apeluje do wszystkich lewicowych sił i środowisk politycznych w kraju o włączenie się w proces zjednoczenia lewicy.

Lewica idzie do wyborów razem, aby przywrócić obywatelom państwo. Będziemy walczyć o obniżenie wieku emerytalnego, o podwyższenie płacy minimalnej do 2500 zł miesięcznie, o brak podatków dochodowych dla osób zarabiających do 21 tys. zł rocznie, o zniesienie limitów w dostępie do służby zdrowia, o bezpłatne leki dla emerytów, o podatek od banków i transakcji finansowych, bezpłatne żłobki i przedszkola, o budowę mieszkań komunalnych dla osób niemających szans na zdobycie mieszkania na rynku.

Naszym celem jest powstrzymanie prawicowego marszu do władzy. Obrona rzeczywistego rozdziału Państwa od Kościoła, zmniejszenie różnić w dochodach Polaków, zmniejszenie różnic w rozwoju między regionami.

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy gwarantować będą realizację programu opartego o powyższe wartości.

Pobierz uchwałę w formacie pdf >>> TUTAJKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.