Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke: Nie wierzę w żadne duże bazy NATO w Polsce

dodano 2016-01-04 14:55 w kategorii: Kraj

Eurodeputowany Janusz Zemke komentując dla „Super Expressu" informacje,, że polski rząd mógłby się zgodzić na pewne cięcia w zasiłkach socjalnych dla polskich imigrantów w zamian za bazy NATO w Polsce powiedział: „Mówimy o dwóch różnych rzeczach, które do siebie nie przystają. Nie da się przehandlować części świadczeń socjalnych za bazy NATO z kilku powodów. W NATO dominujący głos należy do USA. Brytyjczycy są bardzo ważni, ale w tych bazach byliby żołnierze amerykańscy”. Mówił również, że to „niefortunne połączenie. Te świadczenia...

Najgorszą drogą negocjacji byłoby to, gdyby Polska, Słowacja, Bułgaria i inne kraje prowadziły takie negocjacje odrębnie. Takie negocjacje są skuteczniejsze, gdy prowadzimy je całym blokiem. Kiedy każdy z czegoś zrezygnuje w zamian za coś, efekt będzie znacznie gorszy”.
Dodał: „Nie wierzę w żadne duże bazy NATO w Polsce. Państwa zachodnie, zwłaszcza Niemcy i Francja, czy to nam się podoba, czy nie, uważają, że umów z Rosją trzeba dotrzymywać. I na nierozszerzenie baz na nowe kraje członkowskie się zgodzili, rozszerzając NATO o kraje postkomunistyczne. Jest też sprawa ograniczania obecności wojsk amerykańskich w Europie. Także w ostatnich dwóch latach. To oznacza, że nie byłaby to żadna nowa baza, ale przeniesiona.”

źródło: Super Express | 5.1.2016  - tytuł: „Bazy i zasiłki to dwie różne rzeczy”Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.