Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Złamana została ustawa antykorupcyjna

dodano 2017-09-21 09:48 w kategorii: Informacje

- W całej tej sprawie od początku woda jest bardzo mętna, ponieważ Kancelaria Premiera oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że nie wiedzą dlaczego ta spółka otrzymała to zamówienie – skomentował Krzysztof Gawkowski  sprawdzanie przez CBA współpracowników premier Beaty Szydło ws. afery bilbordowej.

- W tej sytuacji pieniądze publiczne są w najzwyczajniej w świecie wyciągane do prywatnej firmy, która została założona jeszcze przez pracowników Kancelarii Premiera i de facto została złamana ustawa antykorupcyjna, ponieważ pracownicy tej instytucji nie mogą posiadać więcej niż 10% udział w spółkach. A tym przypadku udziałowcy podzielili się udziałami po połowie – podkreślił wiceprzewodniczący SLD w programie "Grafitti Popołudniowe" na antenie Polsat News.

- Wyciąganie pieniędzy ze spółek skarbu państwa i przeznaczanie ich na polityczną kampanię są złem, PiS obiecywał poprawę, ale jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło – ocenił Gawkowski.

 

 

Oglądaj całą dyskusję z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego w programie "Grafitti Popołudniowe", kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  wczoraj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  wczoraj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  wczoraj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  przedwczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  przedwczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  przedwczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.